+48 693 170 602 info@justynadabska.pl
Zaznacz stronę

Większość stron “stoi” na WordPress. Dlaczego? Daje ogromne możliwości. Po dodaniu odpowiednich wtyczek możemy stronę przekształcić w sklep online. Świetnie sprawdza się jako blog, czy też pod stronę wizytówkę. Bez względu na to, do czego chcesz go używać, jeśli chcesz prowadzić bloga, powinnaś wiedzieć jak dodać wpis. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, spieszę z pomocą.

WordPress

Jak zalogować się do panelu WordPress zakładam, że wiesz. Jeśli nie, po prostu do adresu URL strony dopisz /wp-admin i zaloguj się. Po lewej stronie znajdziesz całą listę możliwych ustawień. Nas interesuje zakładka “Wpisy”. Kliknij “Dodaj nowy”.

Treść wpisu na WordPress

Na pierwszy rzut idzie tytuł. Pamiętaj, tak przy okazji SEO, żeby był wpasowany we frazę kluczową, chwytliwy i miał odpowiednią długość. Co to znaczy? Nie może być całym akapitem, ale też nie dwoma słowami. 

Samą natomiast treść wpisu, podziel na zgrabne, niezbyt długie akapity. Możesz dodawać w treści wpisu również grafiki i linki. By dodać link, zaznacz tekst, w którym chcesz go umieścić, kliknij ikonę linku, a następnie go wprowadź.

Pamiętaj o nagłówkach. Nie stosuj nagłówka 1, zawsze zaczynaj od Nagłówka 2.

wordpress

Jeszcze tylko…

SEO to w zasadzie temat na oddzielny wpis. Wpisz frazę kluczową, dodaj opis meta i tytuł SEO. 

Dodaj obrazek wyróżniający, odpowiednio dobrany do pod treść tematu wpisu. W atrybutach obrazka też wpisz frazę kluczową. Wybierz kategorię wpisu, ustaw tagi i bezpośredni odnośnik. 

I już!?

Napisałaś? Super! Pozostaje opublikować wpis. Możesz zrobić to od razu lub zapanować jego publikację na konkretny dzień. Możesz też zapisać szkic i podejrzeć jak Twój wpis wygląda.

wordpress

Dodanie wpisu na WordPress nie jest trudne i jak ze wszystkim, tutaj też praktyka czyni mistrza.

Więc do dzieła! Powodzenia.

Podsumowanie

Dodanie wpisu jest łatwe, gdy już się wie jak to robić. Mam nadzieję, że teraz ten proces będzie przebiegał Ci gładko i szybko.

A jeśli podoba Ci się wpis w formie takiego poradnika, zostaw, proszę feedback. Być może takich wpisów pojawi się więcej? Możliwości WordPressa to znacznie więcej niż tylko funkcja bloga.